Hotel Wiosna
przyjazd 29 mar '23
wyjazd 30 mar '23
Najniższa cena na naszej stronie!
Hotel Wiosna
Rabka-Zdrój

Rabka-Zdrój

Zadzwoń teraz!

T: +48 787840680

Znajdziesz nas na:

19 czerwca 2020

Urlop to wyjątkowy czas, podczas którego znajdujesz chwilę wytchnienia na odpoczynek od pracy? Doskonale to rozumiemy, zwłaszcza jeśli mieszkasz w dużym mieście, a poza zawodowymi obowiązkami męczą Cię także codzienne korki i hałas. Jeśli szukasz cichego i spokojnego miejsca, w którym można się zrelaksować, ale także postawić na aktywny wypoczynek, to świetnie się składa. Rabka Zdrój to miasto leżące w województwie małopolskim pomiędzy Krakowem, a Zakopanem. Doskonale sprawdzi się, jeśli kochasz górskie szlaki, jednak masz dość turystów.

Idealny wybór dla kuracjuszy

Rabka Zdrój poza pięknymi krajobrazami i malowniczymi szczytami słynie przede wszystkim ze swojego bogactwa naturalnego, którym są solanki. Zasoby te wykorzystywane są w różnego rodzaju kuracjach – pitnych, wziewnych, ale także podczas leczniczych kąpieli.

Będąc w Rabce warto udać się także do Parku Zdrojowego, znajdującego się w Uzdrowisku. Jego cechą charakterystyczną jest to, że został podzielony na dwie części - słońca oraz cienia. Pierwsza z nich idealnie sprawdzi się, jeśli chcesz spacerować i podziwiać piękne krajobrazy, natomiast druga, jeśli chcesz się wyciszyć i pomyśleć nad sensem życia.

Piękne szlaki turystyczne

Tym co zawsze zachwyca wczasowiczów wypoczywających w Rabce Zdroju są także szlaki turystyczne. Nie jesteś doświadczonym wędrowcem? Nie martw się, trasy mają różne długości, dlatego z łatwością znajdziesz wśród nich szlak na spacer. Początkującym z pewnością spodoba się 4 km trasa - Schronisko “Na Maciejowej” - Jasionów - Poręba Górna lub szlak prowadzący na najwybitniejszy szczyt w Beskidzie - Luboń Wielki (trasa ok. 7,5 km). Natomiast jeśli masz czas i siłę na dłuższą wyprawę, prowadzącą malowniczym szlakiem, to doskonale sprawdzi się droga Rabka Zdrój - Maciejowa – Stare Wierchy, to prawie 10 km niezwykłych widoków.

Coś dla małych i dużych

Jeśli podróżujesz z dziećmi, koniecznie odwiedź Muzeum Kolejnictwa, Muzeum Orderu Uśmiechu, a także Rabkoland (duże wesołe miasteczko). Zobaczysz, maluchy będą zachwycone, a cała rodzina odpocznie i naładuje baterie w ciszy i spokoju, żeby po urlopie wrócić z nową energią do pracy!

mobile nav bg
Zobacz na mapie
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij