Hotel Wiosna
check in 17 Sep '21
check aut 18 Sep '21
Lowest price on our site!
Hotel Wiosna
Babia Góra

Babia Góra

Call now!

P: +48 18 267 77 77

You can find us on:

Babia Góra to najwyższy szczyt Beskidów położony w malowniczym Paśmie Babiogórskim. Poza Tatrami jest najwyższym szczytem w Polsce. Słynie z legendarnego widoku podczas wschodu słońca. By chronić jej wyjątkowe walory utworzony został Babiogórski Park Narodowy.

 

Rozciągająca się w masywie pasma babiogórskiego sieć szlaków turystycznych wynosi ok. 53 km. Wiele kilometrów stanowią również na tym obszarze trasy rowerowe i konne. Na szczyt Królowej Beskidów dotrzeć można poruszając się różnymi szlakami:

Szlak czerwony– należy do najbardziej atrakcyjnych, biegnie z Przełęczy Lipnickiej (Krowiarki) na Diablak i schodzi na Przełęcz Brona a dalej na Markowe Szczawiny. Wędrując tym szlakiem poznajemy wszystkie piętra roślinno – klimatyczne Pasma Babiej Góry. Jest to najładniejszy szlak widokowy zapewniający niezwykłe wspomnienia.

Szlak żółty – wiedzie z Zawoi Czatoża do Markowych Szczawin Niewielki odcinek tego szlaku zwany Akademicką Percią jest poniekąd wyzwaniem dla turystów przybywających w te strony. Jego trasa prowadzi niebezpiecznymi i stromymi odcinkami, w których zamontowane są łańcuchy i klamry. Odcinek od schroniska jest jednokierunkowy i prowadzi na szczyt.  Z uwagi na bezpieczeństwo Turystów w czasie niepogody i zimą szlak ten bywa zamykany.

Szlak zielony – jest szlakiem nieco łagodniejszym. Biegnie od strony południowej Babiej Góry poprzez gęste lasy świerkowe i gęste krzewy kosodrzewiny. Szlak przebiega tuż przy naszym hotelu i prowadzi do schroniska na Markowych Szczawinach.

Szlak niebieski – początkowo biegnie od Zawoi Policzne drogą asfaltową do Przełęczy Krowiarki, skąd kolejny 6,5 km odcinek prowadzi do Markowych Szczawin. Odcinek ten  to najłagodniejszy szlak , który jest idealną opcją zwiedzania parku dla rodzin z dziećmi, umożliwiający nawet spacer z wózkiem.

Szlak czarny – jest szczególnie lubiany przez turystów. Wychodzi z Zawoi Podryżowanej i prowadzi do Markowych Szczawin. Szlak ma charakter ścieżki spacerowej.

mobile nav bg
see on map
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close