Hotel Wiosna
check in 29 Sep '23
check aut 30 Sep '23
Lowest price on our site!
Hotel Wiosna
Luboń Wielki

Luboń Wielki

Call now!

P: +48 18 267 77 77

You can find us on:

Luboń Wielki należy do jednych z najwybitniejszych propozycji w Beskidzie Wyspowym. Na szczyt Lubonia dotrzeć można poruszając się różnymi szlakami:

Szlak żółty – tzw. „Perć Borkowskiego” należy do najbardziej atrakcyjnych szlaków tej góry, gdyż znajduje się na nim największe w Beskidzie Wyspowym gołoborze. Przejście przez „Dziurawe Turnie” – rumowisko skał, w sąsiedztwie około 13 jaskiń i wielu powalonych starych drzew daje przedsmak prawdziwie wysokogórskiej wędrówki. Atutem wycieczki jest stojące na szczycie Lubonia schronisko, wieża przekaźnikowa, drewniana kaplica i punkt meteorologiczny. Wejście na szlak rozpoczyna się w Rabce – Zaryte, nieopodal sklepu spożywczego „Julek”. Czas przejścia ok 1:45 h.

Szlak czerwony – jest to najkrótsza z tras, rozpoczynająca się w miejscowości Glisne oddalonej ok. 15 km od Rabki Zdrój. Czas przejścia ok 1 h.

Szlak niebieski - biegnie szeroką, kamienistą, spokojną drogą przez las. Jest to łagodniejsza trasa niż szlak żółty, oba szlaki rozpoczynają się w tym samym miejscu w Rabce – Zaryte, nieopodal sklepu spożywczego „Julek”. Czas przejścia ok 1:15 h.

Szlak zielony – na szczyt prowadzi droga przez łąki i las. Szlak rozpoczyna się w Rabce Zaryte. Czas przejścia ok 2 h.

mobile nav bg
see on map
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close