Hotel Wiosna
przyjazd 29 wrz '23
wyjazd 30 wrz '23
Najniższa cena na naszej stronie!
Hotel Wiosna
Gorczański Park Narodowy

Gorczański Park Narodowy

Zadzwoń teraz!

T: +48 787840680

Znajdziesz nas na:

Gorce to góry, które zachwycają niezwykłymi walorami krajobrazowymi i pięknymi widokami Podhala i Tatr. Park (powierzchnia 7019 ha) został utworzony w 1982 roku, celem ochrony tutejszej flory i fauny - przepięknych borów karpackich, a także roślinności alpejskiej i subalpejskiej. Wytyczono 8 ścieżek edukacyjnych prowadzących przez ekosystemy charakterystyczne dla całych Gorców.

Jeśli planujesz aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, to koniecznie wybierz się na wycieczkę do Gorczańskiego Parku Narodowego. Szereg malowniczych tras doprowadzi Cię na Turbacz - najwyższy szczyt Gorców o wysokości 1314 m. Poza Turbaczem można podjąć się jeszcze zdobycia pięciu innych szczytów, do których należą - Jaworzyna Kamienicka, Kiczora, Kudłoń, Gorc oraz Czoło Turbacza. Dzięki czemu z pewnością nie będziesz się tu nudzić, nawet podczas dłuższego urlopu.

Gorczański Park Narodowy w większości składa się z malowniczych polan, które wiosną wyglądają szczególnie pięknie. To właśnie wtedy pokrywają się kwitnącymi na fioletowo krokusami tworząc bajkowe krajobrazy. Duża liczba polan na terenie tego Parku Narodowego to w większości pozostałości po czasach, gdy park ten był sprawnie działającym terenem gospodarki pasterskiej.

Hotel Wiosna to doskonała baza wypadowa dla wszystkich miłośników odpoczynku z dala od miejskiego zgiełku, którzy chcą na chwilę odciąć się od cywilizacji i zapomnieć o problemach. Dzięki temu, że hotel leży w niedalekiej odległości od Parku Narodowego nasi Goście mają doskonałą okazję do aktywnego wypoczynku.

Gorce – raj dla miłośników przyrody

Na tym niezwykle malowniczym obszarze znajduje się aż sześć tras, które pozwalają turystom podziwiać cuda przyrody. Do popularnych roślin należy ciemiężyca zielona, kuklik górski, omieg górski, urdzik karpacki, wiechlina alpejska oraz żywiec gruczołowaty. Natomiast wśród żyjących na tym terenie ssaków znalazły się nieliczne populacje wilków i rysi, a także liczne populacje ssaków kopytnych – saren oraz dzików. W GPN można zaobserwować również wiele rzadkich gatunków ptaków, do których należy puszczyk uralski, głuszec, sóweczka, orzeł przedni, a także czarny bocian.

Jak widać, to miejsce jest naprawdę wyjątkowe, nie tylko ze względu na żyjące w nim gatunki zwierząt i ptaków, ale również dzięki malowniczym krajobrazom. Cechą charakterystyczną parku są polany gorczańskie, które powinien zobaczyć każdy turysta, szczególnie wiosną, gdy pokrywają je setki kwitnących krokusów.

mobile nav bg
Zobacz na mapie
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij