Hotel Wiosna
przyjazd 07 maj '21
wyjazd 08 maj '21
Najniższa cena na naszej stronie!
Hotel Wiosna
Babia Góra

Babia Góra

Zadzwoń teraz!

T: +48 667 932 557

Znajdziesz nas na:

Babia Góra to najwyższy szczyt Beskidów położony w malowniczym Paśmie Babiogórskim. Poza Tatrami jest najwyższym szczytem w Polsce. Słynie z legendarnego widoku podczas wschodu słońca. By chronić jej wyjątkowe walory utworzony został Babiogórski Park Narodowy.

 

Rozciągająca się w masywie pasma babiogórskiego sieć szlaków turystycznych wynosi ok. 53 km. Wiele kilometrów stanowią również na tym obszarze trasy rowerowe i konne. Na szczyt Królowej Beskidów dotrzeć można poruszając się różnymi szlakami:

Szlak czerwony– należy do najbardziej atrakcyjnych, biegnie z Przełęczy Lipnickiej (Krowiarki) na Diablak i schodzi na Przełęcz Brona a dalej na Markowe Szczawiny. Wędrując tym szlakiem poznajemy wszystkie piętra roślinno – klimatyczne Pasma Babiej Góry. Jest to najładniejszy szlak widokowy zapewniający niezwykłe wspomnienia.

Szlak żółty – wiedzie z Zawoi Czatoża do Markowych Szczawin Niewielki odcinek tego szlaku zwany Akademicką Percią jest poniekąd wyzwaniem dla turystów przybywających w te strony. Jego trasa prowadzi niebezpiecznymi i stromymi odcinkami, w których zamontowane są łańcuchy i klamry. Odcinek od schroniska jest jednokierunkowy i prowadzi na szczyt.  Z uwagi na bezpieczeństwo Turystów w czasie niepogody i zimą szlak ten bywa zamykany.

Szlak zielony – jest szlakiem nieco łagodniejszym. Biegnie od strony południowej Babiej Góry poprzez gęste lasy świerkowe i gęste krzewy kosodrzewiny. Szlak przebiega tuż przy naszym hotelu i prowadzi do schroniska na Markowych Szczawinach.

Szlak niebieski – początkowo biegnie od Zawoi Policzne drogą asfaltową do Przełęczy Krowiarki, skąd kolejny 6,5 km odcinek prowadzi do Markowych Szczawin. Odcinek ten  to najłagodniejszy szlak , który jest idealną opcją zwiedzania parku dla rodzin z dziećmi, umożliwiający nawet spacer z wózkiem.

Szlak czarny – jest szczególnie lubiany przez turystów. Wychodzi z Zawoi Podryżowanej i prowadzi do Markowych Szczawin. Szlak ma charakter ścieżki spacerowej.

mobile nav bg
Zobacz na mapie
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij