Jesteśmy w górach z dziećmi. Chcielibyśmy troszkę pochodzić po okolicznych wzniesieniach, ale z dziećmi nie jest to już takie proste… Jak wiadomo dzieci, mimo iż na początku pełne zapału, szybko się męczą. To, co miało być cudowną, wakacyjną wyprawą w malownicze Gorce, może przerodzić się w coś, co będziemy wspominać jako  koszmar minionego lata 😉 . Dlatego wybierając szlak na wycieczkę z maluchami powinniśmy wybrać taki, który zbytnio nie zmęczy naszych małych turystów. Dzięki temu same zdobędą szczyt, a my nacieszymy oczy widokami, które zapierają dech w piersiach. Jaki szczyt zatem polecamy?

Maciejowa – 815 m.n.p.m

Maciejowa jest malowniczym wzniesieniem Gorców, położonym na wysokości 815 metrów nad poziomem morza. Znajduje się na szlaku prowadzącym z Rabki Zdrój, przez Stare Wierchy, na Turbacz. Czerwony szlak wiodący na szczyt Maciejowej zaczyna się przy ul Orkana, prowadzi przez Park Zdrojowy, ulicami Dietla i Gorczańską, aż po ostatnie zabudowania rabczańskich mieszkańców. Już stamtąd, przy dobrej pogodzie, możemy podziwiać piękne i majestatyczne Tatry.

 

Początkowo szlak wiedzie wśród pól, by potem skręcić i prowadzić nas przez zielone lasy Gorczańskiego Parku Narodowego. Tutaj powietrze “pachnie” zupełnie inaczej. Czujemy zapach drzew, aromatycznego igliwia, polnych kwiatów i świeżej trawy… Nareszcie oddychamy pełną piersią! Nasze dzieci poznają gatunki drzew, zapoznają się z zasadami poruszania się górskimi szlakami. Jest cudownie. I kiedy myślimy, że nie może być już piękniej, szlak wyprowadza nas na przecudną polankę, z której naszym oczom ukazuje się to…

 

W tym miejscu warto przysiąść z dziećmi, które mogą odpocząć trochę przed dalszą wspinaczką, a my nacieszyć się tym widokiem. Wokół cisza, spokój, śpiewają ptaki… Równie dobrze możemy zakończyć naszą wyprawę już tu. Rozłożyć kocyk na tej przepięknej polance, zrobić sobie piknik z dziećmi. Taką wyprawę na pewno zapamiętają na długo! Jeśli jednak chcemy zobaczyć Schronisko na Maciejowej, to zapraszamy w dalszą drogę 🙂 .

Dalej szlak prowadzi nas znów lasem, aż na sam szczyt góry. Stromych podejść nie ma zbyt wiele. Na całej trasie znajdziemy tylko dwa cięższe odcinki, ale większość dzieci radzi sobie z nimi świetnie. Na szczycie nie zobaczymy jednak schroniska, które wybudowano w latach 70 tych ubiegłego wieku.  Znajduje się ono odrobinę niżej, na polanie Przysłop. To tutaj odpoczniemy po trudach wspinaczki, napijemy się ciepłej herbatki, zjemy pyszne ruskie pierogi. Polecamy też usiąść na tarasie schroniska, aby grzejąc się w promieniach słońca chłonąć przepiękne widoki na Tatry, Babią Górę, Beskid Makowski i Pasmo Podhalańskie.

Tak naprawdę tutaj można spędzić większość dnia. Przy bacówce znajdziemy drewniane ławeczki, miejsce na rozłożenie koca, a także palenisko, nad którym dzieciaki mogą usmażyć kiełbaskę. Do hotelu wrócimy w promieniach powoli zachodzącego słońca, gdzie zmęczone dzieciaki zasną wyjątkowe szybko, a my zrelaksujemy się w hotelowym SPA. Z pewnością będzie to wycieczka, którą zapamiętają i dzieci, i rodzice. My zdecydowanie polecamy.

 

Chcesz być na bieżąco z nowymi postami i informacjami? Polub Nas na Facebooku – znajdziesz tam różne ciekawostki i oferty promocyjne https://www.facebook.com/hotelwiosna/

Tagi: #Rabka Zdrój #Hotel Wiosna #Maciejowa #wyprawa w góry z dziećmi #z dziećmi na szlakach #co robić z dziećmi w górach

Facebook Comments
Agnieszka Bednarczyk

Od dzieciństwa związana z Rabką Zdrój, zna wszystkie zakątki tego malowniczego uzdrowiska.
Pracownik Hotelu Wiosna, uwielbia pracę z ludźmi, rozumie oczekiwania gości.
Prywatnie żona i mama. Miłośniczka zdrowego stylu życia.