Hotel Wiosna
Ankunft 17 Aug. '22
Abfahrt 18 Aug. '22
Niedrigster Preis auf unserer Seite!
Hotel Wiosna
Babia Góra

Babia Góra

Jetzt anrufen!

T: +48 18 267 77 77

Sie finden uns auf:

Babia Góra to idealne miejsce dla miłośników wysokich szczytów. Poza Tatrami jest najwyższym szczytem w Polsce. Jej bliskość przyciąga do Hotelu Wiosna wiele osób, które chcą spędzić wakacje aktywnie i zobaczyć cudowne widoki rozciągające się ze szczytu. Sąsiedztwo wysokich gór gwarantuje piękne krajobrazy także z terenu hotelowego. Babia Góra prezentuje się wspaniale o każdej porze roku - tu zawsze można liczyć na świetne atrakcje. Mnóstwo turystów wraca, aby zobaczyć jej różne oblicza.

Babia Góra - szczyt dla każdego

Dzięki różnym stopniom trudności szlaków każdy może wejść na Babią Górę. Różnorodność terenów pozwala także znaleźć szlak z najbardziej atrakcyjnymi widokami, choć trzeba pamiętać o tym, aby nie iść w zbyt trudne rejony. Niedoświadczonym polecamy łatwe, często uczęszczane ścieżki. Są one właśnie po to, aby początkujący mogli poznawać góry stopniowo. Babia Góra jest dla tych osób rewelacyjnym miejscem, niezwykle przyjaznym również turystom z dziećmi. Wakacje w Hotelu Wiosna pozwolą Wam spędzić czas aktywnie i na łonie natury. Zapraszamy!

Którędy na szczyt Babiej Góry?

Ta niezwykle wysoka góra daje wiele możliwości. Na jej szczyt prowadzi bowiem kilka szlaków, które mają różny stopień trudności:

Szlak czerwony –  biegnie z Przełęczy Lipnickiej (Krowiarki) na Diablak. Schodzi na Przełęcz Brona, a dalej na Markowe Szczawiny. Najłagodniejszy, doskonały dla początkujących oraz dzieci; atrakcyjny także ze względu na mnogość roślin, które można na nim spotkać.

Szlak żółty  – najtrudniejszy, momentami prowadzi przez bardzo strome wzniesienia, zdarza się, że jest zamykany w czasie niesprzyjającej pogody. Wiedzie z Zawoi Czatoża do Markowych Szczawin.

Szlak zielony – biegnie od strony południowej Babiej Góry poprzez lasy świerkowe i gęste krzewy kosodrzewiny. Szlak przebiega przy naszym hotelu i prowadzi do schroniska na Markowych Szczawinach.

Szlak niebieski – równie łagodny, początkowo biegnie od Zawoi Policzne drogą asfaltową do Przełęczy Krowiarki, skąd kolejny 6,5 km odcinek prowadzi do Markowych Szczawin. Prowadzi przez teren Babiogórskiego Parku Narodowego, więc pozwala poznać przyrodę; świetny na spacery z dziećmi, nawet korzystającymi z wózka.

Szlak czarny – wychodzi z Zawoi Podryżowanej i prowadzi do Markowych Szczawin, ma charakter ścieżki spacerowej.

Nasz hotel znajduje się najbliżej szlaku zielonego, ale na każdy ze szlaków nietrudno się dostać.

 

mobile nav bg
siehe auf der Karte
Diese Website verwendet Cookies.

Durch den Besuch akzeptieren Sie unsere Cookie-Politik, nach Ihren Browser-Einstellungen. Mehr in der Datenschutzerklärung.

OK, schließen